O mne

Vzděláním jsem lékař, po nějakém čase stráveném prací ve státním zdravotnickém systému jsem však pochopil, že medicína ani tak moc neuzdravuje, jako spíše léčí. Až později jsem však poznal, že tomu tak je ne z nepochopení podstaty nemoci, z neznalosti léčebných postupů či nedostatku technologií, ale zcela záměrně. Farmaceutický byznys (dnes již velmi dobře spolupracující s potravinářským průmyslem) protáčí svým monstrózním kolem několikanásobně větší sumy než třeba zbrojní průmysl a aby to tak zůstalo, potřebuje nás udržet v nemoci a bezmoci. Lidé, tam zvaní pacienti, pak očekávají pomoc zvenčí od zdravotnického personálu a systém je v tomto postoji dále utvrzuje.

Naštěstí dnes již není pro běžného člověka těžké dostat se k informacím o jakékoliv oblasti či metodě alternativního přístupu léčby a stále více lidí se vydává na cestu do svého nitra, přijímají za svůj život a své zdraví plnou zodpovědnost. Přestávají očekávat, že jim bude zvenčí pomoženo, naopak chápou, že pomoci si musíme nejprve každý sám, třeba i jen správným životním postojem tam, když už fyzické síly nestačí. Tím, že ze svých problémů přestaneme vinit své okolí, ale hledáme příčinu v sobě, tak přebíráme zpět svou životní sílu, sílu žít svůj život podle svého, tvořit svůj osud.

Po téměř osmi letech strávených prací v našem zdravotnictví jsem se rozhodl, že chci patřit do té druhé skupiny a z medicíny jsem natrvalo odešel. Nyní svým klientům konečně pomáhám vyléčit si skutečné příčiny nemocí a dalších potíží a má práce mi přináší hluboké uspokojení. Mohu však pouze ukázat cestu, rozhodnutí vyléčit se pak musí udělat každý sám za sebe.