Bachova terapie

každý čtvrtek od 10.00  do 18.00 hod. 

ve výjimečných a naléhavých situacích lze konzultovat telefonicky, viber, whatsapp, skype

kontakt

Téměř už nikdo dnes nepochybuje o tom, že psychická pohoda posiluje imunitní system a naopak emoce jako jsou strach, nejistota, hněv, obavy, a z toho plynoucí stres, oslabuje náš imunitní systém. Jednoduchá rada posilovat psychiku a udržet si duševní pohodu se zdá být v dnešní situaci téměř nedosažitelný cíl. Jednou z podpůrných metod mohou být i Bachovy esence.

Na strach z onemocnění, těžkého průběhu, nejisté existenční situace může pomoci Mimulus, velké obavy o své blízké či už děti, rodiče, manžela, manželku, pomáhá zmírnit Red Chestnut. Můžeme být vyvedení z míry současnou situaci, nedokážeme plnit ani své denní povinnosti, tady může pomoci Hornbeam, projít tímto obdobím s určitým nadhledem umožní Walnut. Hrozí ztráta zaměstnání, nevíme, co s podnikáním, jsme přetížení odpovědnosti za svoji rodinu, Elm nám pomůže zvládnout tyto pocity najít řešení. Pracujeme v první linii, jsme unavení a přetížení, energii nám dodá Olive. Situace už trvá dlouho, doba je nejistá, jsme zklamaní, frustrovaní, Gorse pomáhá vidět světlo na konci tunelu a Gentian nám dodá trochu radosti a sluníčka do života.

Krizová esence - v emoční rovině zmírňuje okamžité následky náhlých krizí a naléhavých situací, harmonizuje psychiku, odbourává emoční stres.  Lze ji  považovat za první pomoc, za způsob, jak se vyrovnat s okamžitými účinky emoční krize.

Cílená 15 minutová relaxace alespoň 1x denně - neutralizuje stres, posiluje imunitu, regeneruje tělo, revitalizuje orgány. Tuto relaxaci se lze naučit v rámci mentálních tréninků.