Bachova terapie

konzultace každý čtvrtek od 10.00 - 18.00 hod. 
 
Ve výjimečných a naléhavých situacích lze konzultovat telefonicky (viber, whatsapp, skype)
 
 
 
 

V práci je shon a velké nároky, které se stupňují, pořád se něco mění, taková je doba. Zrovna jste se nepohodli s kolegou a nadřízený také neměl dnes dvakrát náladu a na ráně jste stáli právě vy. Doma to také poslední dobou neklape, komunikace vázne a je potřeba vyřešit tolik věcí. Myšlenky se honí hlavou, nemůžete se soustředit, když na některé věci a situace jenom pomyslíte, svírá se vám žaludek. V noci špatně spíte, ráno se probouzíte unavení a nevyspaní, začínají vás pobolívat záda a možná i jiné části těla. Bojíte se projevit své emoce a když už se tak stane, okolí se na vás nechápavě dívá. Zatnete zuby a říkáte si, to zvládnu, to se vyřeší. Anebo vybuchujete pořád a všichni se z vaší blízkosti klidí pryč. A nic není vyřešeno, naopak problémy ve všech oblastech nabalují. A žádné jistoty. A nejraději byste  ...

Jste v jasném emočním stresu.

Takovými nebo podobnými situacemi prochází v životě každý z nás. Důležité je pochopit, že samo od sebe se nic neděje a samo od sebe se nic nevyřeší. A především, nejsou dobré či špatné emoce, jsou jenom lidské emoce, patří k nám lidem. A s nimi každodenně řešíme své volby. My, lidé se bez emocí neobejdeme, dělají náš život barevnějším, bohatším smysluplnějším. Jsou to spodní proudy našeho života, aktivizující síly, usměrňující a určující naše chování. Je fajn pociťovat emoce, protože to znamená, že jsme schopni citu.

Jak může pomoci Bachova terapie?

Doktor Edward Bach patřil k lidem, kteří jsou historicky označování pojmem osvícení. V podstatě si jako lékař uvědomil, že psychika má zcela zásadní vliv na zdraví, léčení a vyléčení. Pomoc hledal v přírodě a zkoumal účinky rostlin na duševní zdraví člověka. Se svými léčebnými metodami měl velké úspěchy a z této práce pak vzešly Bachovy květové esence.

38 květových esencí vyráběných sofistikovanou metodou lze srovnat s homeopatickými léky. Bachova terapie pomáhá zvládat emoce, harmonizovat psychiku, uvolňuje hluboce skrytý strach a napětí, dokonce léči i negativní mentální stavy. Důležité je, že nepotlačují emoce. Emoce se potřebují prožít, jinak zůstanou v těle jako zkažené potraviny v ledničce. Esence umožní si uvědomit své emoce, a proč takové jsou, ale umožní také zachovat si jasnou hlavu, jednat a vyřešit problém. A tím se člověk zbaví emočního stresu a nezakládá si na psychickou nepohodu, stres, depresi a následně na nemoc.

Bachovy esence nejsou jenom jednorázovou záležitostí, když chceme něco zvládnout nebo když už je nejhůř. Jsou prevencí, abychom se do emočního stresu nedostali nebo alespoň, co nejméně. 

 

Jednou z nejznámějších esencí Bachove terapie je krizová esence (Rescue Remedy). Jedná se o kombinaci pěti esencí, kterou dr. Bach vyvinul. V emoční rovině zmírňuje okamžité následky náhlých krizí a naléhavých situací, harmonizuje psychiku, odbourává emoční stres. Můžeme ji považovat za první pomoc, za způsob, jak se vyrovnat s okamžitými účinky emoční krize např. můžeme mít strach o své blízké, nebo z toho, jak zvládneme nenadálou situaci, která nás zaskočila.

Složení:

  • Star of Bethlehem na šok
  • Rock Rose na hrůzu a paniku.
  • Clematis na mdloby.
  • Impatiens na nepřiměřené rozčilení.
  • Cherrry Plum na ztrátu sebekontroly a hysterii.

 

Užívání léčebné lahvičky:

4 kapky dle potřeby do sklenice s vodou a v intervalech popíjet, můžeme nakapat i 4 kapky na jazyk. Lze ji používat i zevně, nakapat na pulzní body nebo vodou, do které jsme nakapali 4 kapky, navlhčit rty.

 

 
The Bach Centre Mount Vernon
The Bach Centre Courses